חינוך חברתי

עדכון נובמבר 2018

חנוכה

היום 03.02.18 יום שני ציינו בהפסקה פעילה את חג החנוכה, התלמידים הדליקו נרות ביניהם יו"ר מועצת התלמידים הראל אלבז מכיתה יב 1 ונהנו מהופעה של ההרכב המוזיקלי של בית הספר: ליאור כתב יב3, עדי דנסטג יב9, יסמין סמולניאקוב יב6 ויניב אגוזי יב1. 
כמו כן מנהל בית הספר מר רמי אגוסי ברך את התלמידים בחופשה נעימה ובטוחה. 
בית הספר מוסינזון מאחל לכולם חג חנוכה שמח!!
חנוכה

"יום המורה" בתיכון מוסינזון:

השבוע 29.11.18 ציינו את "יום המורה" ברחבי הארץ וגם אצלנו…

מועצת התלמידים הרחבה של התיכון (כל שלושת השכבות) הפיקה פעילות בכדי לומר תודה לכלל ציבור המורים, העובדים וההנהלה של בית הספר.

בכניסה לחדר המורים חולקו פרחים למורים שהוזמנו במיוחד ליום המורה על ידי התלמידים והונחו שלוש קאפות על כני ציור עליהם תלמידים כתבו תודות לצוות המורים באופן אישי או בשם כל הכיתה.

את הקאפות נתלה בהמשך בחדר המורים.

ננצל את ההזדמנות הזו לומר תודה לכל העוסקים במלאכה החשובה מכל – חינוך!

יום המורה

פעילות הזדהות עם תושבי הדרום #דרום_שחור.

ב06.11.2018 מועצת התלמידים הארצית הכריזה על יום הזדהות עם תושבי הדרום שחיים תקופה ארוכה מאוד תחת איום ביטחוני מתמיד של ירי קסאמים לעבר היישובים היהודים בעוטף עזה.

גם אצלנו בחרנו לציין את היום הזה בכך שכל תלמידי בית הספר הגיעו לבושים בחולצה שחורה והצטלמו עם שלטים שאותם הכינו תלמידים ממועצת התלמידים: עמית קליר מיא4 ויסמין סמולניאקוב מיב6.

פרשנו אל בד אדום עליו כתבו התלמידים ברכות לתושבי עוטף ואת התמונות והאל בד שלחנו לבית הספר התיכון "שער הנגב" למגמת מדעי החברה.

כולנו תקווה שתושבי עוטף עזה יזכו לימים שקטים ובטוחים.

#דרום_שחור.

דרום שחור

עדכון אוקטובר 2018

טקס "יום רבין" במוסינזון ופעילות "לשון הרע לא מדבר אליי"-

השנה ציינו את "יום רבין" בבית הספר במספר דרכים:

הבוקר החל עם שיעור חינוך אותו העבירו התלמידים בכיתות האם שלהם לאחר שנפגשו עם הרכזת החברתית שלנו סופי עוזרי שאופיינו במעגלי שיח על קבלת השונה.

קיימנו טקס שעסק בנושא ובלשון הרע בניצוחה של סופי. התלמידים המשתתפים הקריאו דברים שהם כתבו ורמי אגוזי מנהל בית הספר נאם על חשיבות שמירת הכבוד שבין אדם לחברו.

אחרי הטקס קיימנו הפסקה פעילה בהובלת קרן זהרוביץ- רכזת קשרי קהילה ומועצת תלמידים ומחנכת יב9 ויעל אייזנברג רכזת ביטחון ומחנכת יא 9, בנושא "לשון הרע לא מדבר אליי" התלמידים קיבלו שקית עם צמידים שחולקו לכל כיתה והושמעו שירים ב"רדיו מוסינזון" על חברות וחשיבות המילה הטובה. 

 

טיולים שנתיים:

החודש יצאו שתי שכבות מבית הספר לטיולים שנתיים.

שכבה י'א- טיילה באזור הגולן וישנה בבית הספר שדה "חרמון".
שכבת י'ב- טיילה באזור הגליל וישנה באכסניית "אנא עכו".
שני הטיולים התקיימו כ"מסע ישראלי" במהלך המסלולים קיימנו מעגלי שיח ועסקנו בערכים ובתכנים שונים.
זה המקום להודות לרכז הטיולים רוני דקרי על ההשקעה הרבה והעבודה המדהימה.
טיול שנתי יב תשעט

ימי גיבוש במוסינזון:

התקיים יום גיבוש לשכבת י' בבריכת " גלי רון" .

 מדבריו של רן סולם, רכז השכבה:

"הורים יקרים ערב טוב,

היום התקיים יום גיבוש בבריכת "גלי רון" הסמוכה לבית הספר

התחלנו את היום בארוחת בוקר כיתתית שהוכנה ברובה במקום על ידי הילדים, בהמשך הכיתות התחרו בתחרויות היתוליות במים ומחוצה להם ולאחר מכן נהננו מזמן פנוי בבריכה

היום אופיין באווירה טובה ובהרבה חיוכים ולהרגשתנו הסתיים בהצלחה

הצלחת היום אינה מקרית ומתחילה בילדכם/ילדכן שהגיעו בזמן, שיתפו פעולה ובעיקר הכירו והתגבשו

כמובן שחלק נכבד בהצלחת האירוע הינו באחריות המחנכים: ענת ברנשטיין (י'1), אסף (י'2), מיכאל (י'3), טלי (י'4), קריסטינה (י'5), רויטל (י'6), ישראל (י'7), ענת גרנות (י'9), ניצן (י'10), רוני (י'11), מורן (י'12) ומיה (י'13)

לא היינו יכולים לקיים את התחנות ללא השיפוט והנכונות של מקסים המורה לאגרואקולוגיה, אלינור המורה לתנ"ך, קרן המורה לספרות, רוית המורה למתמטיקה, לימור המורה ללשון, סוזן המורה לאנגלית וכמובן רבקה רכזת השכבה ועידית רכזת העולים. ועל כך אני מודה להם מקרב לב

מחקרים רבים מקשרים בין גיבוש ואווירה טובה לבין הצלחה בלימודים אך גם בלי המחקרים אנו סמוכים ובטוחים שככל שלילדכם ולנו יהיה נעים יותר בבית הספר ובעבודה ביננו – כך נצליח להוכיח יחד שהשמים הם הגבול."

יום גיבוש שכבת י

התקיים גם יום גיבוש של מגמת מדעי הרפואה לשלושת שכבות המגמה- כיתה י' בשילוב עם תלמידי הנדסת תוכנה עם המחנכת ורכזת המקצוע טלי גרשגורן , כיתה י"א עם המחנכת שמרית נוסגורוצקי וכיתה י"ב עם המחנכת הדס כתר- כץ.

יום גיבוש מדעי הרפואה תשעט