דבר המנכ"ל

 

ברוכים הבאים

בשערי כפר הנוער ע"ש ב.צ. מוסינזון

כפר הנוער עם כל היותו מבנה מנהלתי גדול ומורכב מזמן לחניכיו מסגרות קטנות וייחודיות, בסביבה אקולוגית נעימה עם נופך משפחתי.
 
הכפר שם לו למטרה להצעיד את הנוער של ראשית האלף השלישי, לקראת הישגים של בגרות ומצוינות – בחברה טכנולוגית תחרותית המתגוררת ב"כפר העולמי".
 
תוכניות הלימודים, פורמאליות ובלתי פורמאליות, מציגות שפע מגוון של הזדמנויות – על פי העניין של המתבגר. כאן מוצא החניך הזדמנות לחדור אל עולם ההיי-טק דרך צוהר טכנולוגיות המידע, אל עולם הספורט והתקשורת- הספורט התחרותי והלימודי, הטלוויזיה והקולנוע, ואל עולם האומנות, המוסיקה, ההומניסטיקה ולימודי החברה – יתוודע החניך בעצמו דרך החלונות הרבים הפתוחים לרווחה לקראתו. בכל מקום הקדמה מסבירה פניה לחניך, הלומד לרכוש כלים להתמודדות בעולם מורכב ורב גוני.
 
היות והמפתח להצלחה בחברה המודרנית הוא הידע, היזמות והכשירות החברתית. כפר הנוער על מסגרותיו השונות , רואה לעצמו חובה להעניק לבוגריו "צרור מפתחות" שיאפשרו לכל אחד מהם, על פי נטיות ליבו ונסיבות חייו, להשתלב בעולם המודרני ולבוא אליו מוכן, מנקודת זינוק גבוהה של מצוינות, לבוא אליו מוכן ומצויד בערכים אנושיים – חברתיים של הומניזם וכבוד חברתי.
 
החוברת המונחת לפניכם, מייצגת את הבנות היסוד של התהליך החינוכי: עיינו בה ונצלו את הפוטנציאל הטמון ברצון הטוב ובשאיפה של כפר הנוער, מחנכיו ועובדיו ,להכשיר כל אחד מכם לחיי יצירה והגשמה עצמית.
 
היו ברוכים בבואכם
 

ישראל חילו
מנכ"ל הכפר