דבר מנהל בית הספר

תמונה רמי אגוזי

09/02/18

לכל הורי התלמידים שלום רב,

עם סיום חלוקת התעודות למחצית א', ברצוני להביא לידיעתכם שהשנה, כחלק מהרצון לקדם ולשפר את יחסי הקרבה בין מורים ותלמידים, יתקיימו במהלך השבועיים הקרובים שיחות משוב בין המורים לתלמידים באופן הבא:

  • שיחות של כל מחנך עם כל התלמידים בכיתתו, כדי לשמוע ממנו על התאקלמותו בבית הספר במהלך שנת הלימודים.
  • שיחות בין כל מורה מקצועי לתלמידים מקבוצת הלימוד שלו, שלהם יש ציון "נכשל" בתעודה.

מטרת שיחה זו לקדם דיאלוג עם התלמידים, ולראות כיצד ניתן לקדם אותם- על מנת שישפרו את ציוניהם במחצית השנייה, ואני כמובן מזכיר שדלתנו פתוחה עם בפניכם ההורים לשאלות.

אנו מאחלים לכל תלמידנו בהצלחה במחצית ב' ובהצלחה בבחינות הבגרות

 

בברכה,
רמי אגוזי

 

 

 

01/11/2017

דבר מנהל בית הספר ליום הזכרון ליצחק רבין

"אין אנו שוכחים לרגע כי בין שתומכים במהלכים שלנו ובין שמתנגדים להם – כולנו אחים, כולנו יהודים וגורל אחד לכולנו" [יצחק רבין – מתוך הספר "מלחמה ושלום"]

במוצאי שבת , 4 בנובמבר 1995 נרצח יצחק רבין ,ראש הממשלה ושר הביטחון של מדינת ישראל. הרצח הנוראי בוצע ע"י יהודי ולא ע"י מי מהאויבים המקיפים אותנו ! הוא בוצע ע"י סטודנט יהודי אזרח ישראל ,שהחליט שבשל ויכוח פוליטי – מותר לרצוח ראש ממשלה. יגאל עמיר לחץ על ההדק אך הוא לא היה לבד. יגאל עמיר ניזון ממסע הסתה מתוזמר וקולני ,שבו נפרצו כל הגבולות של הדמוקרטיה ,כשאזרחים הרשו לעצמם לירוק על ראש הממשלה בעת הפגנה בווינגייט ,והשיא היה בהפגנה בכיכר ציון בירושלים ,שבה הרשו לעצמם המפגינים להוביל דמוי של ארון מתים ובתוכה בובה של יצחק רבין ,ומפגינים אחרים החזיקו שלטים שבהם הולבש ראש הממשלה במדים של קצין אס אס , וכל זאת בעוד מנהיגי הימין עומדים על הבמה המרכזית ואינם פוצים פה. היה נדמה שהפקנו לקחים מהאירוע הזה ,אך הנה היום אנו עדים שוב לוויכוחים קשים בין חלקים בעם ,היכולים להוביל בסופו של יום למעשה אלים, שנצטער עליו אחר כך כולם. האלימות היום בישראל הפכה לטבע שני…אנשים מקללים אחד את השני בלי שום בעיה ,אנשים מתנפלים על נותני שירותים כגון אחיות ,רופאים, פקידי קבלה בבתי מלון וגם …מורים. האלימות בכביש שוברת שיאים בכל יום , וגם האלימות ברשת כבר עברה מזמן את גבול הטעם הטוב ,והובילה כבר בעבר לטרגדיות שחלקן הסתיימו במוות.

דווקא ביום הזה ,אנו חייבים לזכור שמותר להתווכח ומותר גם לא להסכים ,אך פלורליזם וסובלנות הם ערכים מרכזיים במדינה שלנו ,ואנו חייבים לשמור עליהם בחירוף נפש ,כדי שנוכל להמשיך ולהתקיים כדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון!

אתם חייבים להבין ,תלמידים יקרים , שהפחד הכי גדול שלי הוא לא שסוריה או חיזבאללה יתקיפו אותנו או שאפילו איראן תחליט לתקוף אותנו, אלא שהעם שלנו ייחצה שוב לשני מחנות ,ושלא נצליח להתאחד אלא נמשיך להיות שבויים במסכת של אלימות בלתי נשלטת- אם בדיבורים ואם במעשים.

תלמידים יקרים – אתם דור העתיד ועליכם מוטלת המשימה הכבדה לשמור על הדמוקרטיה מכל משמר ,ולא לתת לשום ויכוח [גדול ומשמעותי ככל שיהיה] לגלוש לאלימות מילולית או חלילה לאלימות פיסית. לכם ,הדור שגדל על זמינות הרשתות החברתיות ,שבהן ניתן להשפיע על בני נוער אם בחרם או חלילה בהתאבדות, צריך להיות ברור שכדור השלג הזה חייב להיפסק לפני שיתנפץ לנו בפנים – ואז נשאל כולם איפה היינו? אתם חייבים להכיר בעוצמתם של הטלפון הנייד והמחשב ,ולהבין שאלימות ברשת לא פחות מסוכנת מאלימות ברחוב או על הכביש ,ולכן חובה על כל אחד ואחת להיות אחראי לעצמו ולסביבתו ,ובמידת הצורך לערב מבוגר אם השיח מתפתח למצב ,שעלול להוביל פגיעה בנפש. כולי תקווה שתצליחו להוביל את השיח הציבורי למקום טוב יותר!

ואסיים בציטוט מדבריו של רבין ז"ל מתוך הטקס לחתימת הסכם השלום עם ירדן ב- 1994:

"אין לי נכסים, יש לי רק חלומות להוריש לדורות הבאים עולם טוב יותר, מפויס יותר – עולם שנעים לחיות בו. אין זה הרבה מדי"


תלמידים והורים יקרים

"הלומד על מנת ללמד, מספיקין בידו ללמוד וללמד; והלומד על מנת לעשות, מספיקין בידו ללמוד וללמד ולעשות"  [רבי ישמעאל, משנה, סדר נזיקין-פרקי אבות]   

משפט זה הוא הבסיס לתפיסת החינוך שלנו בבית הספר, המאמינה שכל תלמיד ראוי להזדמנות , ואנו נעשה את המרב על מנת להקנות לו את הידע הנדרש, כדי להיות אזרח טוב יותר ומשכיל יותר.
בית הספר התיכון מהווה חלק בלתי נפרד מכפר הנוער מוסינזון , הכולל בתוכו את תלמידי הוד השרון ואלפי מנשה ,וגם את הפנימייה עבור תלמידים עולים ותלמידים ישראלים.
בית הספר מוסינזון הוא התיכון הגדול בהוד השרון , ולומדים בו מעל 1000 תלמידים – מתוכם כ 250 תלמידי פנימייה. למרות היותנו בית ספר גדול , אנו רואים לעצמינו חובה לראות כל ילד כאילו הוא עולם ומלואו. אנו מהווים

בית חינוך בסביבה ירוקה ופורחת – פינת חמד בתוך העיר הסואנת , וחרטנו על דגלינו 4 ערכים מרכזיים – המופיעים גם בחזון הכפר:

  • מצוינות אישית
  • אהבת הארץ והמורשת
  • כבוד האדם
  • שייכות וערבות הדדית

אנו רוצים שכל תלמיד יגיע בכל בוקר עם חיוך ,ושיחווה את שנות התיכון שלו כשנים פוריות ומהנות ,יגיע להישגים לימודיים ויספוג בתוכו גם את הערכים החשובים ,שברצוננו להנחיל לכל חניכינו.
בית הספר עובר התחדשות ושינויים ,ואנו נמשיך לטפח את הקשר עם הקהילה. באחרונה זכה בית הספר להכרה בתחום המצוינות הערכית והחינוכית – יחד עם עוד 284 בתי ספר בכל הארץ.
אני סמוך ובטוח שילדיכם ירגישו שהגיעו למקום שהוא "כמו בית" ,וצוות המורים המסור יכיל את כל התלמידים במסירות וברגישות.
מתוך רצון להשתפר ולהיות קשוב להורים , ימי רביעי אחה"צ [15:30-17:00] יוקדשו לשיחות עם הורים שיהיו מעוניינים בכך – בתאום מראש עם קרן המזכירה בטלפון: 09-7757006

אני מאחל לנו שנת לימודים מוצלחת.

שלכם

רמי           אגוזי
מנהל בית הספר